KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16847434
nr 1684 7434
Kjell Löwenadler
(1905-1993), Sverige
Oljemålning, Signerad. Olja på pannå, 45x37 cm, yttermått inklusive ram: 55x47 cm
Kjell Löwenadler, född 1905 i Jönköping, död 1993, svensk målare.
Utrop:
500 kr
måndag 3 mars 2025
kl 20:13:57
Kjell Löwenadler
Läs mer om Kjell Löwenadler